Dekoracje na przyjęcia

RĘCZNE DEKORACJE ŚWIETNYM UROZMAICENIEM UROCZYSTOŚCI

Wiele osób w momencie, gdy uświadamiają sobie, że niedługo będą musiały przygotować uroczystość, na którą zaproszą gości, zaczynają się wyjątkowo denerwować i obawiać, że nie podołają. Głównym problemem wówczas, z którym zwykle się mierzą to dekoracje na przyjęcie. Wiadomą rzeczą jest, że każdy gospodarz, czy organizator imprezy chce wypaść jak najlepiej i stworzyć oryginalny, niekonwencjonalny klimat uroczystości. Niektórzy traktują cały cykl przygotowań do towarzyskiego spotkania z bardzo dużym stresem i niezadowoleniem. Wiele osób obawia się, że ich kreatywność nie rozbudzi się na tyle, aby doprowadzić do stworzenia niesamowitego nastroju w sali lub w domu. Warto jednak pamiętać, że czasem wystarczy odrobina zaangażowania i pozytywnego podejścia, aby dekoracje okazały się strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego dekoracje na przyjęcie są istotne?

Gdy zaproszeni goście udają się na uroczystość, pierwsza rzecz, która rzuca im się w oczy to właśnie wygląd pomieszczenia. Zwykle wystrój sali, w której ma się odbyć przyjęcie jest pierwszym i nadrzędnym czynnikiem, decydującym o ocenie całokształtu. Zadbane i udekorowane ze smakiem i z gustem pomieszczenia są dużo lepiej wspominane, niż te bez charakteru. Należy więc zadbać o to, aby elementy upiększające przestrzenie się pojawiały. Da to na pewno dużo lepszy efekt niż pozostawienie sali w zupełnym, nieplanowanym nieładzie.

Dekoracje urodzinowe dla dzieci – jak je dobrać, aby zachwyciły najmłodszych?

Jednymi z najczęściej organizowanych przyjęć, na które decydują się niemal wszyscy, są urodziny. Akurat w tym przypadku warto rozgraniczyć ten rodzaj uroczystości na przeznaczone dla dzieci, a także przeznaczone dla dorosłych. Wiadomo, że podejście do urodzin w obu kwestiach jest różnorodne.

Jeśli chodzi o dekoracje na urodziny dla dzieci to przed wybraniem konkretnego tematu, w obrębie którego będzie upiększane pomieszczenie, warto zastanowić się co dla malucha będzie najlepsze. Zazwyczaj tematykę dobiera się do zainteresowań i upodobań dziecka, a także jego usposobienia.

Jeśli więc malec jest spokojny, należy skupić się na kolorach stonowanych, nieagresywnych, które nie będą go odstraszać swoją intensywnością. Ciekawym rozwiązaniem są wówczas własnoręcznie tworzone czapki urodzinowe z papieru w jasnych kolorach, delikatne dodatki na stół i krzesła, a także napis na dużej kartce z informacją, kto kończy które urodziny.

Gdy jubilatem jest dziecko odważne, zabiegane i ciągle łaknące przygód, wówczas wachlarz możliwości staje się większy. Bardzo ciekawą i często wykorzystywaną propozycją są wszelkiego rodzaju balony. Najlepiej, gdy są one pompowane za pomocą helu i unoszą się pod sam sufit. Można na nich zamieścić różne obrazki lub literki, które dotyczyłyby tematu urodzin. Dodatkowo fajną opcją jest urządzenie pomieszczenia w akcesoria urodzinowe związane z ulubioną bajką dziecka lub jego ulubioną drużyną piłkarską. W tym przypadku wystarczy samodzielnie stworzyć dodatki w kolorach odpowiadających zainteresowaniom dzieci lub wycinając elementy odzwierciedlające na przykład ulubioną postać z bajek. Szalone i pełne energii dzieci lubią wypełnione przepychem po brzegi pomieszczenia, ale ważne, aby dopasowały one do ich głównych zainteresowań.

W obu przypadkach duże znaczenie ma też wiek dziecka. Dekoracje na roczek mogą być zdecydowanie mniej wymyślne i czasochłonne. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym są już bardziej wymagające, ale dzięki temu łatwiej też odnaleźć odpowiedni sposób na dekorację.
Komunia i dekorowanie sali na jej potrzeby

Dekoracje komunijne są bardzo istotne, ponieważ powinny wprowadzać w radosny nastrój i wprowadzać jasność w pomieszczeniu. Najciekawszymi elementami, jakie warto wprowadzić w salach na komunię są:

  • jasne obrusy z ewentualnymi delikatnymi zdobieniami koronkowymi lub w postaci wstążek;
  • jasne zasłony na okna, najlepiej upięte tak, aby wpuszczać do pomieszczenia bardzo dużo słońca;
  • krzesła ozdobione jasnym materiałem z dodatkami w postaci kwiatków lub wianków.

Istnieje wiele różnych możliwości, jednak warto pamiętać, że w trakcie Komunii istotą jest właśnie jasność i radość.

Jak udekorować salę weselną i kościół?

Dekoracje ślubne dotyczą przestrzeni kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Standardowymi kolorami towarzyszącymi parze młodej są:

  • biały;
  • kremowy;
  • ecru;
  • jasny róż.

W tym tonie warto ozdobić siedzenia, a także wejście do kościoła. Materiał, którym zabezpieczone zostaną przedmioty mogą być ewentualnie przepasane elementami w jaskrawych, intensywnych kolorach, takimi jak czerwień lub róż, jednak należy z nich korzystać bardzo oszczędnie, aby nie okazały się przesadzone. Kościół lub urząd stanu cywilnego powinny być ozdobione delikatnie, ponieważ moment ślubu to bardzo subtelny i romantyczny moment i najważniejsze, aby nic tego nie zakłóciło- a już na pewno nie natarczywe, wpadające w oczy i rażące kolory.

Wielkanoc i dekorowanie stołu

Stół w trakcie Wielkiej Nocy poza tym, że jest zastawiony potrawami, powinien być także ładnie ozdobiony. Sztandarowymi dekoracjami na Wielkanoc są zielone, żółte oraz białe elementy. Mogą być to kwiaty, rośliny doniczkowe, a także bardzo ładnie ozdobione pisanki. Najważniejsze jednak, aby stół wyglądał bardzo uroczyście i kojarzył się z wiosną oraz radością, ponieważ Wielkanoc to w końcu radosne święto.

Dekorowanie pomieszczeń na czas różnych uroczystości jest aspektem bardzo istotnym, ale także indywidualnym. Podczas ozdabiania sal, warto poddać się własnej wyobraźni, a także upodobaniom. Z otwartym umysłem dużo łatwiej jest podjąć decyzję, jaka tematyka będzie przodować w dekoracjach. Ponadto przyjęcia są przyjemne i właśnie z pozytywnym nastawieniem należy do nich podchodzić, a zwłaszcza do momentu dekorowania pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem × jeden =