Dodatki

Każda Para Młoda pragnie zorganizować ślub i wesele marzeń. Te sny mogą się ziścić! Każdy etap przygotowań jest niezwykle radosny i angażujący. Okazję do takich zakupów mamy tylko raz w życiu. Czy dodatki weselne są ważne? Tak, jak najbardziej. To właśnie wystrój i urokliwe szczegóły tworzą nastrojową atmosferę.

Wystrój sali weselnej, czyli dodatki na wesele

Przed przystąpieniem do zakupu akcesoriów, ozdób i dodatków należy dokładnie określić styl zabawy weselnej. Pierwszym etapem przygotowań jest często wybór sali. Już wtedy warto wziąć pod uwagę planowany styl wesela. Czy możliwa jest samodzielna organizacja zdobień? Czy istnieje opcja skorzystania z usług zewnętrznej firmy dekoratorskiej? Czy wystrój dobrze wpasuje się w design wnętrza? Po uzyskaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, można rozpocząć planowanie pozostałych aspektów. Dobrze sprawdzą się ozdoby weselne wykonywane ręcznie, ponieważ często można uzgodnić z firmą dekoratorską wszelkie szczegóły. Dodatki na wesele sporządzane na indywidualne zamówienie to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli w ofercie firmy Para Młoda nie odnajdzie idealnej propozycji. Dzięki temu, można zadbać o wystrój w każdym szczególe. To, jakie dodatki będą odpowiednie, zależy od wybranej stylistyki. W każdym przypadku ogromną rolę odgrywają kwiaty. Ważne są jednak również dodatki, decydujące o ostatecznym klimacie wesela.

Wystrój sali weselnej w stylu rustykalnym i botanicznym

W przypadku stylu rustykalnego, najpiękniej prezentują się akcesoria papierowe wzbogacone o botaniczne wzory, drewniane dodatki weselne, klimatyczne oświetlenie. Mogą to być na przykład:

 • girlandy z napisami, zdobione wzorami botanicznymi;
 • winietki i dekoracje butelek – winietki wskażą gościom miejsce, a na butelkach warto umieścić papierowe ozdoby z wierszykami. To samo wzornictwo powinno się powtarzać na każdym elemencie papierowym;
 • drewniane dodatki weselne – podstawki pod winietki oraz świece;
 • unikalne flakoniki lub doniczki na kwiaty – mogą być wykonane z drewna lub szkła. Połączenie tych dwóch surowców prezentuje się magicznie;
 • klimatyczne lampki lub lampiony – są dopełnieniem całości. Warto o nich pamiętać, zwłaszcza jeśli wesele ma odbyć się w plenerze bądź udostępniony został ogródek;
 • drewniane drogowskazy i tablica z wydrukami planu stołów.

Wystrój sali w stylistyce eleganckiej i glamour

Dominująca kolorystyka w stylu glamour to: biel, czerń, złoto, srebro. Jeżeli więc wesele odbywa się w eleganckiej sali, warto zwrócić uwagę na dodatki uszlachetniane, luksusowe, klasyczne. Idealnie zaprezentują się:

 • proste winietki ze złotymi lub srebrnymi zdobieniami;
 • złote lub białe napisy stojące;
 • eleganckie tablice z planem stołów;
 • szklane flakony na kwiaty, białe świecie, szkliste girlandy;
 • luksusowe materiały zdobiące stoły i krzesła;
 • białe lub szklane podstawki na ciasta i smakołyki – na przykład podstawki w stylu ekskluzywnych pater tortowych.

Ozdoby weselne to także ozdoby na samochód

Ozdoby na samochód to ważny dodatek weselny. Muszą być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i wytrzymałe. Warto w tej kwestii zaufać doświadczonym dekoratorom. Bukieciki muszą być przymocowane do maski samochodu tak, aby ozdoba utrzymała się w jednym miejscu, niezależnie od warunków pogodowych. Jednocześnie, ozdoby nie mogą zarysować lub w inny sposób naruszyć lakieru. Warto zorganizować dodatkowe gadżety, w formie tablicy rejestracyjnej z wybranym napisem. Oprócz kwiatów i napisów, stosowane są również zabawne girlandy, umieszczane z tyłu wozu. Mogą to być tradycyjne puszki, ale także proste girlandy z odpowiednio zabezpieczonego papieru. Papierowe girlandy to romantyczny dodatek, który nie hałasuje!

Akcesoria weselne i upominki dla gości

Aby zorganizować udaną zabawę, koniecznie trzeba zadbać o dodatkowe akcesoria i upominki dla gości. Pierwszym takim akcesorium są oczywiście zaproszenia ślubne. Zaproszenia odgrywają rolę praktyczną, ale także stanowią wzruszającą pamiątkę dla gości i Pary Młodej. Wzory na zaproszeniach, winietkach, girlandach i dekoracjach butelek muszą tworzyć jedną całość. Dlatego ich realizację należy zlecić jednej firmie. Dostępne są różnorodne opcje: zaproszenia boho, papeteria ślubna ręcznie malowana, papeteria wykonana metodą scrapbookingu, zaproszenia ze złoceniami i ślubna papeteria w stylu klasycznym. Do zaproszeń powinna być dopasowana odpowiednia koperta. Oprócz tego, oferowane są zaproszenia jednoczęściowe, składane oraz wieloczęściowe. Ten ostatni typ zaproszeń składa się z dwóch lub trzech kartek: treści zaproszenia, opisu szczegółów uroczystości i wesela oraz karteczki RSVP. Na uwagę zasługuje także opcja specjalnych zaproszeń dla rodziców, dziadków, chrzestnych oraz świadków.

Po uroczystościach i świętowaniu, warto obdarować gości. Doskonałą formą podziękowania bliskim, są upominki dla gości weselnych. Mogą to być słodkie przysmaki, umieszczone w uroczych woreczkach lub opakowaniach i zdobione kartką z dedykacją. Sprawdzą się także pachnące świece dekoracyjne. W przypadku wesela rustykalnego, doskonałym pomysłem będą miniaturowe sadzonki roślin, drewniane magnesy lub miody w malutkich słoiczkach. Jakie jeszcze dodatki sprawdzą się na weselu? Świetnym pomysłem są akcesoria weselne, angażujące gości w stworzenie unikalnej pamiątki dla Pary Młodej. Przykładem są drewniane serduszka, na którym można zapisać życzenia. Do serduszek dołączane są pisaki czarne, złote i srebrne. Wspaniale sprawdzają się także księgi pamiątkowe. Jeśli na weselu pojawi się fotobudka, koniecznie trzeba zadbać również o zabawne akcesoria do zdjęć. To najczęściej papierowe gadżety na drewnianych patyczkach.

Połączenie perfekcyjnych akcesoriów, wystroju sali oraz dodatkowych atrakcji tworzy niezapomnianą atmosferę. Warto o nią zadbać odpowiednio wcześniej, aby organizacja odbywała się spokojnie i stopniowo. Efektem będzie wymarzona zabawa weselna, w bajkowym wnętrzu. To także gwarancja uśmiechów gości, co ma niebagatelny wpływ na samopoczucie Pary Młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć × = trzydzieści sześć