Kartki okolicznościowe

Kartki okolicznościowe to nie tylko forma życzeń, ale także pamiątka na wiele lat. Każdy z nas przegląda kartki od bliskich z rozrzewnieniem. Dlatego kartka z okazji ślubu, chrztu lub rocznicy powinna być unikatowa. Niech ukochane osoby na długo zapamiętają Twoje życzenia i często do nich powracają!

Unikatowa kartka okolicznościowa, czyli pamiątka na lata

Ważne, uroczyste okazje wymagają stosownego podarunku. Estetyka kartki okolicznościowej ma ogromne znaczenie – piękne słowa warto opatrzyć pięknymi zdobieniami. Kolorystyka i styl powinny być dostosowane do charakteru okazji. Dostępne są kartki dla nowożeńców, kartki z okazji chrztu czy też kartki na specjalne rocznice. Ze względu na różnorodne gusta, istotny jest również ulubiony styl osoby obdarowywanej. W przypadku kartki ślubnej, niebanalne znaczenie ma także stylistyka wesela. Dlatego najlepiej sprawdzą się kartki okolicznościowe ręcznie robione. Każda z nich jest niesamowita, realizowane są także indywidualne zlecenia. Osoba obdarowywana poczuje się wyróżniona takim podarunkiem.

Wybór idealnej kartki – kartki okolicznościowe online

Profesjonalni twórcy kartek i dekorowanych wyrobów papierniczych, prezentują swoje prace na własnych witrynach lub portalach dla rękodzielników. To zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji. Z twórcami można się z skontaktować i zadać nurtujące pytania. Po ustaleniu wszelkich szczegółów, należy już tylko czekać na dostarczenie kartki pod wskazany adres. W zależności od tego, jaki rodzaj kartki został wybrany, czas realizacji może się różnić. Bezproblemowa komunikacja z firmą lub rękodzielnikiem to podstawa udanej współpracy. Warto ustalić czy napisy i życzenia mają zostać wydrukowane przez twórcę. Życzenia można także napisać ręcznie, już po otrzymaniu kartki. Jeśli zależy nam, aby tekst został wydrukowany, koniecznie trzeba wcześniej dostarczyć twórcy dopracowany i sprawdzony tekst. Warto dokładnie sprawdzić zwłaszcza pisownię nazwisk i imion i inne ważne szczegóły. Kartki okolicznościowe online – dopracowane i dobrze zapakowane kartki docierają do zamawiającego w idealnym stanie. W taki sposób cały proces współpracy z wytwórcami odbywa się bez wychodzenia z domu. Siedząc w wygodnym fotelu, tworzymy bliskim piękną niespodziankę i pamiątkę.

Kartka okolicznościowa to niepozorny podarunek, który wiele znaczy. Wszelka papeteria okolicznościowa ma ogromną wartość dla osób obdarowywanych oraz dla tych, którzy organizują taką niebanalną pamiątkę. Dlatego naprawdę warto skorzystać z oferty twórców rękodzieła. Kartka powinna być niepowtarzalna, dobrze oddawać charakter uroczystości oraz wpasowywać się w ulubiony styl ukochanej osoby.

Rękodzieło – rodzaje kartek okolicznościowych

Dostępne są różnorodne rodzaje kartek okolicznościowych wykonywanych ręcznie. Każdy z tych modeli można dodatkowo dostosować do indywidualnych wymagań. Najpopularniejsze kartki okolicznościowe to:

  • kartki wykonane metodą scrapbookingu – bogato zdobione kartki okolicznościowe, sporządzane z jakościowego papieru ozdobnego. Różne elementy papierowe tworzą unikalną całość. Często dekorowane są błyszczącymi perełkami, koronką, wstążeczkami i innymi dodatkami;
  • kartki koronkowe lub ażurowe – w papierze wydrążone są koronkowe wzory. Najczęściej wykonywane są laserem, dlatego wykończenia są perfekcyjne;
  • ręcznie malowana papeteria okolicznościowa – papier zdobiony malunkami kwiatowymi lub obrazkami nawiązującymi do okazji,
  • trójwymiarowe kartki okolicznościowe – po rozłożeniu kartki ukazuje się trójwymiarowych kształt, wykonany z papieru.

Możliwości zdobień kartek tworzonych ręcznie, są nieograniczone. Warto skontaktować się z rękodzielnikiem odpowiednio wcześnie, aby ustalić wszelkie szczegóły. Dzięki temu, powstanie kartka idealna! Będzie to niezapomniany prezent i oryginalna pamiątka dla osoby obdarowywanej. Obmyślanie stylu kartki bardzo angażuje, ponieważ to rodzaj unikatowej niespodzianki. Organizacja takiego papierowego prezentu to prawdziwa przyjemność.

Kartki okolicznościowe dobrane do okazji

Kartki różnią się zależnie od okazji. W przypadku chrztu kartka powinna być utrzymana w kolorze białym, pastelowo różowym lub delikatnie niebieskim. Na kartce wykonanej metodą scrapbookingu prześlicznie zaprezentuje się papierowy wózeczek, kołyska i inne urocze kształty. Kartki okolicznościowe z okazji ślubu, należy dobrać względem ulubionego stylu Pary Młodej. Kartka może być utrzymana w kolorach białym, złotym i perłowym. Nie jest to jednak konieczność! Kartka dla nowożeńców, może być także wykonana w stylu rustykalnym. Botaniczne, ręcznie malowane zdobienia spodobają się miłośnikom stylu boho. Kartki z okazji rocznic koniecznie powinny być dobierane odpowiednio do wieku jubilatów i okazji. Para obchodząca złote gody, zasługuje na przykład na kartkę ze złotymi dodatkami. Decyzja o wyborze papeterii idealnej, niejednokrotnie sprawia duże problemy. Trudno znaleźć czas na wizyty w sklepach i siedzibach pracowni firm zajmujących się rękodziełem. Ogromnym ułatwieniem jest więc możliwość wyboru kartki online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

× trzy = 21