Księga gości

Planując ślub i wesele para młoda ma mnóstwo spraw do załatwienia i przygotowania. Zaczynając od takich, bez których cała uroczystość nie będzie możliwa czyli wybór sali weselnej czy zakup sukni i garnituru, aż po te najdrobniejsze, jak podarunki dla gości czy dekoracje na weselnym stole. Warto jednak zadbać też o zachowanie wspomnień o tym najpiękniejszym dniu na dłużej. Wiadomo – fotograf i kamerzysta uchwycą najważniejsze momenty i sytuacje, ale może oddajcie też głos Waszym gościom?

Księga gości – strzał w dziesiątkę!

Każda para młoda zapraszając gości kieruje się innymi kryteriami, jedni zapraszają liczną rodzinę, inni wielu znajomych i przyjaciół. Nieważne jednak jak wielu zaprosiliście gości i czy są to same starsze ciocie czy młodzi znajomi ze studiów –  każdy z nich z pewnością chce Wam wyrazić swoją przychylność i przekazać dobre słowo. Nowożeńcy zaraz po ślubie, pełni emocji i radości, słyszą od kilkudziesięciu (albo i kilkuset) osób życzenia – serdeczne, ciepłe, pełne dobrych słów. Jednak z czasem to wszystko może ulecieć z pamięci. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest księga gości weselnych! Zostanie z Wami na lata i pozwoli w każdej chwili wrócić do słów i życzeń, jakie zostawią Wasi goście.

Jak to zorganizować?

Skąd wziąć księgę gości na wesele? Jak powinna wyglądać? Spokojnie, pytań jest dużo, ale odpowiedzi na nie są proste.

Najlepiej, żeby księga gości była w formacie dużego albumu na zdjęcia, do którego goście będą mogli się swobodnie wpisać. Ilość stron zależy od wielkości wesela, jakie organizujecie. Dobrze jest przeznaczyć jedną stronę na każdego gościa plus kilka zapasowych stron.

Księgę gości możesz kupić w następujących miejscach:

  • w sklepach internetowych/stacjonarnych, które zajmują się sprzedażą artykułów ślubnych;
  • w drukarni lub firmie, w ktorej zamówiliście zaproszenia lub winietki, wtedy jest możliwość, aby księga gości była utrzymana w podobnej stylistyce co zaproszenia/winietki/dekoracje na stołach;
  • w papierniczym – wystarczy, że kupicie album na zdjęcia i sami udekorujecie go w dowolny sposób;
  • możecie też sami zaprojektować taką księgę gości weselnych i oddać projekt do realizacji w drukarni

Sposobów jest wiele, wszytko zależy od Waszych preferencji. Jednak księga gości to nie tylko piękne wspomnienia dla Was, ale też miła atrakcja dla Waszych gości. Co zrobić, żeby umieszczenie wpisu było dla nich dodatkową zabawą? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów!

Uśmiech proszę!

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się Instax – aparat do natychmiastowego wywoływania zdjęć.  Będzie on świetnym urozmaiceniem księgi gości! Każdy osoba, która będzie miał na to ochotę, może zrobić sobie zdjęcie i wkleić je obok swojego wpisu. Warto obok księgi gości zostawić krótką instrukcję wykonania zdjęcia oraz poprosić fotografa, żeby pomagał gościom, którzy mają kłopot ze zrobieniem zdjęcia. Aparat można kupić lub pożyczyć od fotografa, który robi zdjęcie na Waszym weselu – wielu fotografów daje taką możliwość. Pamiętajcie o odpowiedniej ilości wkładów, żeby każdy miał szansę zrobić dla Was zdjęcie.

Postaw na kreatywność

Jeśli chcecie zobaczyć kreatywność Waszych gości, możecie dać im się artystycznie wyszaleć. Obok księgi gości weselnych zostawcie koszyk z dużą ilością akcesoriów papierniczych i krótką instrukcją zachęcającą rodzinę i przyjaciół do twórczego podejścia do tematu. Niech Wasi goście mają do wybory kolorowe kredki, flamastry, brokatowe taśmy klejące, śmieszne naklejki, ozdobne wstążki i co Wam tylko przyjdzie do głowy. Zobaczycie, że efekty przejdą Wasze najśmielsze oczekiwania!

Życzę Wam…

Kolejną propozycją jest wydrukowanie księgi gości, tak aby na każdej stronie znalazły się zdania do dokończenia – będzie to zadanie Waszych gości. Zdania możecie również napisać własnoręcznie w gotowej już księdze. O dokończenie jakich myśli możecie poprosić gości? Oto kilka przykładów:

  • W dniu ślubu życzę Wam, abyście…
  • Jesteście parą, która…
  • Życzę Wam, żebyście za 10 lat…
  • Niech Wasza miłość…
  • Do końca życia bądźcie dla siebie…

Możecie na każdej stronie umieścić te sama zdania lub pomieszać je wedle uznania. To będzie ciekawe doświadczenie zobaczyć, jak każdy z gości wypełni dla Was te zdania!

Jak zachęcić gości do wpisów?

Mimo świetnie przygotowanej księgi gości na wesele może pojawić się strach, że zaproszone osoby nie będą chciały się wpisywać lub nie będą wiedziały jak to zrobić. Żeby zapobiec takiej sytuacji umówcie się przed weselem z zespołem muzycznym lub wodzirejem, żeby co jakiś czas przypominali zgromadzonym osobom o księdze gości i zachęcali ich do wpisywania się. Sami też możecie (w porozumieniu z zespołem lub wodzirejem) ze sceny poprosić o uzupełnianie księgi i zaznaczyć, że będzie to dla Was cenna pamiątka. Także fotograf może się w to włączyć i zachęcać poszczególne osoby do napisania Wam czegoś miłego.

Księga gości weselnych to piękną i ponadczasowa pamiątka. Z pewnością za kilka miesięcy, a nawet lat wrócicie do niej ze wzruszeniem. Nakład pracy jaki trzeba włożyć w jej przygotowanie nie jest duży, a jej wartość – bezcenna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięćdziesiąt jeden ÷ = trzynaście