Numery stołów

Perfekcyjne wesele jest marzeniem każdej pary młodej. Myśl o tym, że coś mogłoby pójść nie tak, spędza sen z powiek narzeczonym. Warto zadbać w tym wyjątkowym dniu o szczegóły, które stworzą niepowtarzalny klimat i sprawią, że goście będą długo wspominać urządzone przez Was przyjęcie.

Precz ze sztampą!

Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na cichy ślub, czy na wielkie wesele, możecie zadbać o to, by panowała na nim wyjątkowa atmosfera. Macie serdecznie dosyć tandetnych dekoracji, wytwarzanych masowo na jedno kopyto? Stwórzcie otoczenie, w którym będziecie się dobrze czuli, które będzie odzwierciedlało Wasze upodobania i nastroje. Pokażcie gościom w wyjątkowy sposób, że są dla Was ważni.
Mimo że organizacja wesela to wielkie przedsięwzięcie i trudno znaleźć jeszcze dodatkowy czas na samodzielne przygotowanie rozmaitych akcesoriów, to nie poddawajcie się kupując pierwsze lepsze dekoracje, wizytówki, numery na stół weselny, czy zaproszenia.

Jeśli zależy Wam na czymś wyjątkowym, rozejrzyjcie się za ręcznie robionymi akcesoriami weselnymi.

Oferta tego rodzaju wyrobów jest bardzo szeroka i z pewnością znajdziecie coś dla siebie, coś co odzwierciedli Wasz gust i wyczucie piękna.

Pierwsze wrażenie – weselne zaproszenie

Pierwszą rzeczą, która przyciągnie uwagę Waszych gości, jest, rzecz jasna, zaproszenie. Powinno być eleganckie, ale i pasować do Waszego stylu. Wprawdzie można zamówić druk jednego z setek modeli zaproszeń lub nawet kupić w sklepie gotowe blankiety, które należy jedynie uzupełnić o imiona i nazwiska, warto jednak zastanowić się nad czymś bardziej oryginalnym.
Ręczne zrobienie zaproszeń stwarza nieograniczone wręcz możliwości, jeśli chodzi o rozwiązania graficzne. Do zwykłego wydruku mogą być dodane wstążki, tasiemki, koronki, zaproszenia mogą się otwierać w ciekawy sposób lub mieć trójwymiarowe aplikacje z powycinanego odpowiednio kartonu. Słowem, przestają być zwykłą kartką papieru, a stają się przestrzenną formą, wręcz dziełem sztuki.

Niepowtarzalni panna i pan młodzi

Każdy z nas jest inny, każdy jest wyjątkowy. Na co dzień nie mamy okazji w pełni uzewnętrznić swojej unikalności, chodząc w zwyczajnych ubraniach z wieszaka. Ślub jest tym dniem, w którym możemy zaszaleć i pokazać światu swoje “ja” w całej okazałości. Bardzo wiele zależy od doboru garnituru, sukni ślubnej, obuwia, fryzury…
Wybierając te wszystkie elementy nie zapominajmy o detalach, które dodadzą szyku całej kreacji. Tu znów przyjdą nam z pomocą ręczne wyroby. Mało kto zdecyduje się na ręczny haft sukni ślubnej, który byłby bardzo kosztowny i czasochłonny. Możemy jednak podkreślić swoją wyjątkowość poprzez niepowtarzalne ozdoby do włosów, spinki albo biżuterię zrobioną specjalnie dla nas. Pan młody może dobrać np. stylową, ręcznie robioną poszetkę.

Wystrój sali i stołów weselnych

Nie musimy organizować wesela w pałacu, by czuć się jak książęta. Nawet z najzwyklejszej “tancbudy” możemy stworzyć wyjątkowe miejsce za pomocą oryginalnych dodatków i dekoracji. Ważne jest, żeby elementy pasowały do siebie, choć nie muszą koniecznie być według jednego wzoru.
Zaczynając od samego wejścia, umieśćmy przy wejściu oryginalną tablicę z listą gości, na której znajdą się numery stołów weselnych. Ułatwi ona orientację gościom, a przy okazji swoim wyglądem wprowadzi ich od razu w odpowiedni klimat.
Numery na stoliki weselne powinny być wyraźne i umieszczone w takim miejscu, by z łatwością można było je odnaleźć. Powinny być wkomponowane w dekorację stołu tak, by zachowując czytelność, z drugiej strony nie dominować wizualnie. W podobnym stylu, co numery na stoły weselne, możemy przygotować wizytówki.
Dekorując stoły mamy wielkie pole do popisu. Wybór różnorodnych, ręcznie robionych stroików, świeczników, lampionów i ozdób na świece jest ogromny. Pięknie wyglądają też litery z inicjałami pary młodej ustawione na stole bądź zawieszone za nimi. Jeśli zamierzamy ustawić stół wiejski, dobierzmy do niego oryginalną tabliczkę z napisem. Możemy także odpowiednio go przystroić, czerpiąc pomysły ze sztuki ludowej (wycinanki, pająki z papieru itp.)
Ozdabiając salę nie musimy poprzestać na rozwieszeniu baloników. Doskonale będą się prezentowały różnego rodzaju girlandy z papieru bądź bibuły i kompozycje kwiatowe. Innym pomysłem na wystrój, jest użycie szali zwiewnego materiału, które dodadzą szyku każdej przestrzeni. Pokrowce osłaniające krzesła również nie muszą być nudne i sztampowe. Można je wzbogacić o indywidualnie dobrany dodatek, nawet drobna, ręcznie robiona ozdoba będzie interesującą odmianą.

Pamiątki dla gości weselnych

Nasi goście na dłużej zapamiętają nasze wesele, jeśli będą mieli z niego jakąś pamiątkę. Świetnie sprawdzają się w tej roli zabawne zdjęcia z fotobudki, bardzo popularne są również specjalne prezenciki dla gości. Warto zadbać, żeby były oryginalne. Bardzo miłym rozwiązaniem są ręcznie robione świeczki, szydełkowane ozdoby albo buteleczki z kolorowymi piaskami i zawieszkami. Możemy także podarować gościom ładnie opakowane cukierki.
Państwo młodzi mają najpiękniejszą pamiątkę w postaci obrączek, ale miłym dodatkiem do postawienia na półce będą chociażby specjalne ręcznie malowane kieliszki dedykowane pani i panu młodemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− jeden = 8