Pudełko na koperty

Podarunek pieniężny to główna forma prezentu dla Pary Młodej. Koperty zawierają kartkę okolicznościową z życzeniami oraz banknoty. Taki prezent będzie dla nowożeńców najbardziej przydatny. Ważną kwestią jest ochrona zebranych prezentów. Dlatego pudełko ślubne na koperty pełni nie tylko rolę estetycznego dodatku!

Kto powinien zorganizować pudełko dla nowożeńców?

Według tradycji, pudełko na koperty ślubne powinien zapewnić świadek lub świadkowa. Jednak warto, aby Para Młoda osobiście udzieliła świadkom cennych wskazówek, dotyczących stylu pudełka. Pudełko ślubne musi być dostosowane do stylistyki tego ważnego dnia. Powinno być także bardzo trwałe i wyposażone w odpowiedni otwór. Wrzucanie kopert (również tych grubszych!) ma być zupełnie bezproblemowe. Wieczko skrzynki musi być zamykane na zamek, a kluczyk należy przechować w bezpiecznym miejscu. To praktyczne cechy pudełka, które warto zestawić z piękną estetyką. Z jakiego materiału powinno być wykonane pudełko dla nowożeńców? Świadkowie często tworzą pudełko samodzielnie, z tektury i papieru ozdobnego. Nie jest to do końca dobry pomysł. Takie pudełko nie jest zabezpieczone zamkiem, a tekturę łatwo jest rozerwać. Ponadto skrzynka z papieru łatwo się odkształca i traci walory estetyczne. Pudełko ślubne na koperty powinno być odporne na czynniki zewnętrzne, ponieważ często stanowi przepiękną pamiątkę! We wnętrzu znajdują się nie tylko pieniądze, ale także kartki ze wzruszającymi życzeniami. Takie kartki przegląda się z przyjemnością, każda z nich jest unikalna, a życzenia przypominają o bliskich. Z tego względu świetnym surowcem do wyrobu skrzynki na koperty jest drewno.

Drewniane pudełko na koperty – stylowe i funkcjonalne

Pudełko drewniane na koperty ślubne jest doskonałym pomysłem. Dlaczego? Oto zalety pudełek drewnianych:

  • drewno to szlachetny surowiec, który prezentuje się bardzo gustownie,
  • dostępne są różne kolory pudełek drewnianych,
  • skrzynkę z drewna można dowolnie ozdobić, nadając jej unikatowy charakter,
  • lakierowane, osuszone drewno to materiał wytrzymały i odporny na wilgoć,
  • drewniane pudełko zachowuje walory pomimo upływu lat,
  • otwór umożliwia bezproblemowe wrzucanie kopert, nie odkształca się,
  • drewniana skrzynka wyposażona jest w solidny zamek i kluczyk.

Drewniane pudełko wpasuje się w każdy styl. W tym celu wystarczy dobrać odpowiedni kolor drewna, grawer i dodatki. W przypadku ślubu rustykalnego, pięknie zaprezentuje się pudełko z drewna w ciemnym odcieniu. Może to być naturalny kolor drewna egzotycznego czy mahoniowego lub drewno lakierowane na odpowiedni kolor. Styl często nawiązuje do skrzynek vintage, poprzez dobór fantazyjnych zawiasów metalowych i zdobień. Całość można ozdobić girlandami z papierowymi trójkątami i ciekawym napisem. Grawer na pudełku może być trójwymiarowy, wklęsły, wykonany laserem. Świetnie prezentuje się również złoty, fantazyjny napis. Pięknie wyglądają dodatkowe ozdoby, takie jak grafika wydrążona w drewnie.

Z kolei w przypadku zabawy w stylu eleganckim, klasycznym i glamour dobrym wyborem będzie pudełko z jasnego drewna, ozdobione złotym napisem. Doskonałym wyborem będzie także pudełko z wydrążonymi wzorami, przypominającymi koronkę. Taka koronka może na przykład tworzyć wieniec okalający napis. Wspaniałym rozwiązaniem są także pudełka drewniane ręcznie malowane. Kwiatowe wzory wpasowują się w niemal każdą stylistykę. Takie pudełko sprawdzi się szczególnie na weselu, w stylu folk i boho. Na drewnianym pudełku pięknie prezentują się namalowane róże, piwonie lub zielone pnącza.

Pudełko na koperty ślubne – dodatkowe porady

Podczas wyboru pudełka na koperty, bardzo ważne jest dopasowanie stylu do pozostałych akcesoriów ślubnych. Dlatego, jeżeli pudełko wykonane jest z jasnego drewna i zdobione złotymi napisami, pudełko na obrączki powinno być wykonane podobnie. W przypadku, gdy skrzynka nawiązuje do stylu rustykalnego, w pudełku na obrączki można umieścić poduszeczki z pachnącego mchu. Warto zadbać, aby również drewniane dodatki na stołach były odpowiednio dobrane stylistycznie. Z tego względu, najlepiej jest wybrać jedną firmę dekoratorską, która sporządzi wszystkie akcesoria drewniane. Zachowany zostanie jednolity typ drewna, kolorystyka oraz zdobienia. Najlepiej sprawdzą się firmy specjalizujące się w ręcznym tworzeniu pudełek. Rękodzielnicy chętnie podejmują się wykonania zamówień w stylu indywidualnym. Produkty nie są tworzone taśmowo, a każdy z nich można dostosować do własnych potrzeb.

Drewno nie tylko sprawdza się jako surowiec odporny, trwały i estetyczny. To także doskonała dekoracja wnętrza. Drewniane pudełko na koperty nie będzie przechowywane na strychu, w piwnicy lub głęboko w szafie. Stanie się jedną z głównych ozdób mieszkania lub domu nowożeńców. Życzenia bliskich podtrzymają ich na duchu, rozbawią i umocnią. Dlatego pudełko drewniane na koperty ślubne jest tak dobrym pomysłem!

Choć organizacja pudełka na koperty to tradycyjnie zadanie świadków, szczegóły warto omówić z Parą Młodą. Jeśli świadkowie nie kontaktują się w tej sprawie, najlepiej aby nowożeńcy samodzielnie nakierowali ich na odpowiednią drogę. Pudełko na koperty to przede wszystkim pamiątka dla zakochanych, która powinna im posłużyć przez długie lata. To bardzo istotny dodatek, który musi dobrze spełnić swoją rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ dwa = cztery