Winietki na stół

Ślub dla większości ludzi jest z pewnością najważniejszym dniem życia. Dobrze, jeśli ten dzień będzie odpowiednio zorganizowany, co zaoszczędzi nam niepotrzebnego dodatkowego stresu. Jeśli chcemy, aby nasi goście bez problemu znaleźli swoje miejsce przy stole, ustalone przez nas wcześniej, powinniśmy zakupić winietki ślubne. Sklepy oferują wiele oryginalnych i ciekawych winietek weselnych, które z pewnością będą doskonale prezentowały się na stole i stanowiły świetny dodatek dekoracyjny. Do wyboru mamy także wiele kształtów, wzorów i motywów winietek.

Czym są tak właściwie winietki na wesele?

Winietka jest karteczką, na której znajduje się imię oraz nazwisko zaproszonej osoby. Taką kartkę ustawia się na stole w danym miejscu, w którym osoba ma zasiąść na czas wesela. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyporządkujemy w określony przez nas sposób miejsca danym osobom. Winietka weselna stanowi także formę upominku dla gościa weselnego, jest także częścią dekoracji. Dzięki bogatej ofercie sklepów, winietki na ślub można dostosować do kolorystyki elementów dekoracyjnych, a także stylu zaproszeń. Rodzaj wybranych winietek zależy przede wszystkim od motywu przewodniego wesela i indywidualnych preferencji Państwa Młodych.

Rodzaje winietek:

1. Winietki składane poziomo
Tradycyjne papierowe winietki weselne, znajdziemy w wielu wzorach oraz kolorach. Z drugiej strony karteczki, możemy umieścić napis, jak na przykład imię i nazwisko Pary Młodej, datę ślubu oraz podziękowania dla gości. Wówczas nie ma konieczności kupowania karteczek z podziękowaniami dołączanych do prezentów dla gości.

2. Winietki składane pionowo
Podobne do tradycyjnego rodzaju winietek. Rzadziej wybierane, niż winietki składane poziomo, jednakże odznaczają się większą praktycznością. Goście nie będą mieli problemów z ich zauważeniem, nawet z dalszej odległości.

3. Winietki umieszczone na druciku
Taki rodzaj winietek weselnych staje się coraz bardziej popularny. Wśród nich wyróżniamy winietki na druciku kwadratowe, prostokątne oraz okrągłe. Możliwości jest bardzo dużo. Takie winietki będziemy mogli wbić w dowolną rzecz. Najczęściej taka forma winietek wbijana jest w słodkie prezenty dla gości, czyli różnego rodzaju czekoladki, muffinki czy kawałki ciast. Pary Młode bardzo często wbijają je także w różnego rodzaju owoce.

4. Winietki w ramkach
Rzadko używane na polskich weselach, przez wysoki koszt samych ramek. Nie są również popularne w polskich sklepach. Zaletą tego rodzaju winietek jest elegancki i unikalny wygląd. Pary Młode wybierające taką formą winietek, muszą liczyć się ze sporymi kosztami.

5. Winietki wraz z prezencikami dla przybyłych gości
Winietki połączone z prezentami gości, są doskonałym sposobem na zaoszczędzenie nieco funduszy weselnych. Doskonale prezentują się winietki z pudełeczkami na prezent dla gości.

6. Winietki na przedmiotach
Młoda Para może umieszczać winietki na dowolnych przedmiotach, zgodnie z motywem przewodnim wesela (szyszki, latarnie, drewienka, drzewka, słoniki, babeczki). Możliwości jest niezliczenie wiele, wszystko zależy od gustu Pary Młodej. Winietki na stół w prosty sposób możemy zrobić własnoręcznie w domu albo zamówić na portalach zakupowych typu allegro.

7. Winietki na tablicach kredowych
Charakteryzują się dużą praktycznością, są do tego bardzo oryginalne. Winietki na mini tablicach kredowych na wysokiej nóżce są z daleka zauważalne, dzięki temu będziemy mieć pewność, iż goście szybko trafią na wyznaczone miejsca. Do ich uzupełnienia potrzebny nam będzie długopis kredowy.

8. Winietki wycinane laserowo
Dzięki winietkom wycinanym w sposób laserowy możemy uzyskać dowolny kształt (gwiazdka, ptaszek, motyl, słońce). Dane na winietkach możemy uzupełnić odręcznie albo zlecić ich wydrukowanie.

9. Winietki-przypinki
Niezwykle oryginalna i zabawna forma winietek. Metalowe winietki-przypinki dla gości to doskonały śmieszny gadżet, który odnajdzie się na każdym weselu, nie zależnie od motywu przewodniego. Znajdzie wiele zastosowań, goście nie tylko odnajdą swoje miejsca, ale także winietki okażą się pomocne w trakcie poznawania innych gości. Przypinka będzie stanowiła także świetną pamiątkę dla gości, którą wezmą ze sobą po weselu.

Czy winietki ślubne są naprawę potrzebne na każdym weselu?
Kiedyś na ślubach, nikt nie korzystał z winietek i nie usadzał w żaden sposób swoich gości. Wyznaczone miejsca mieli tylko i wyłącznie państwo młodzi, reszta zaproszonych gości zasiadała w dowolnej kolejności przy stołach, w zależności od czasu przybycia na salę weselną. Było to wygodne rozwiązanie dla państwa młodych, gdyż nie musieli oni zastanawiać się nad rozmieszczeniem swoich gości. Dzięki temu zaoszczędzali swój cenny czas na inne czynności. Jednak dla gości było to nieco mniej komfortowe, zwłaszcza dla osób przybyłych najpóźniej. Nie mieli oni czasem miejsca obok siebie i byli zmuszeni do siedzenia przy stole z nieznajomymi osobami. Właśnie z tego względu warto wydać trochę pieniędzy i zamówić winietki ślubne. Dzięki nich na weselu zapanuje harmonia, a nasi goście nie będą martwić się o miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− dwa = jeden