Zaproszenia na chrzest i roczek

Wręczanie prezentów to dla wielu osób jedna z najprzyjemniejszych czynności. Zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Radość, która jest wypisana na ich twarzy z powodu otrzymania prezentu niespodzianki jest bezcenna. Ale najpierw trzeba odpowiednio poinformować wszystkich gości o planowanej imprezie. Możliwości jest wiele – można zamówić zaproszenia na internecie, skorzystać z usług osób zajmujących się rękodziełem lub samodzielnie podjąć się ich wykonania.

Ludzie coraz chętniej poszukują czegoś nowego, niedostępnego dla reszty społeczeństwa. Coraz mniej osób korzysta z tanich, ale masowo produkowanych produktów. Kontakt z osobą profesjonalnie zajmującą się rękodziełem pozwala na dokonanie zakupy spersonalizowanych i jedynych w swoim rodzaju zaproszeń, które mogą nawiązywać do tematyki urodzin lub zainteresowań dziecka. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu podjąć się tego wyzwania.

Czy warto samodzielnie wykonywać zaproszenia na chrzest?

Na to pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Tak na prawdę wszystko zależy od możliwości i chęci rodziców. Jeśli chce się stworzyć coś wyjątkowego to zdecydowanie warto poświęcić czas i zrobić zaproszenia całkowicie samodzielnie. Nie trzeba mieć zbyt dużej wiedzy lub umiejętności – wystarczy odrobina wolnego czasu, kilka ciekawych papierów i można zdziałać cuda. W końcu chrzest lub pierwsze urodziny dziecka mają miejsce tylko raz w życiu. Warto zaplanować wszystko w taki sposób, by odpowiednio zadbać o każdy detal.

Jeśli gości jest więcej – warto zlecić wykonanie ręcznie robionych zaproszeń profesjonalistom.

Jak własnoręcznie stworzyć zaproszenia urodzinowe?

Zaproszenia na roczek dziecka to nie lada wyzwanie. Najważniejszą rzeczą, którą powinno się ustalić na samym początku jest kształt. Można wybrać standardowe (prostokąt lub kwadrat) lub coś bardziej szalonego. Inspiracji, z których można skorzystać jest na prawdę nieskończenie wiele. W tym przypadku dużo zależy od umiejętności.

Kolejna ważna sprawa dotyczy kolorystyki oraz motywu przewodniego. Dzięki temu z góry będzie wiadomo w jakie papiery najlepiej zainwestować, żeby wszystkie wykorzystywane elementy idealnie do siebie pasowały. Podczas wyboru kolorystyki i wzorów papierów przed tworzeniem zaproszenia na pierwsze urodziny warto brać pod uwagę płeć dziecka. W końcu nie każdy kolor będzie odpowiedni. W przypadku zaproszenia na roczek chłopca można głównie korzystać z kolorów niebieskich oraz zielonych. Zaproszenia na roczek dziewczynki mogą być zachowane w odcieniach różu. Natomiast uniwersalne kolory sprawdzą się w obu przypadkach.

Zewnętrzna strona zaproszenia może być przystrojona w taki sposób, aby stworzyć efekt przestrzenny. W tym celu wystarczy przykleić wybraną warstwę papieru oraz dodatkowe ozdoby za pomocą specjalnych taśm lub kosteczek piankowych. W sklepach dostępne są różne grubości, dzięki czemu efekt końcowy może być na prawdę zaskakujący. Warto wspomnieć, że zabawa z tworzeniem warstw nie jest trudna – każdy sobie z tym poradzi.

Ostatnia ważna część zaproszenia to sama treść, która umiejscowiona jest w środku. W przypadku zaproszenia na pierwsze urodziny dziecka warto połączyć ze sobą motyw przewodni całej imprezy razem z wyglądem zaproszenia i jego treścią. Może być napisana w sposób zabawny, a nawet bajkowy. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie ludzka wyobraźnia.

Jak zostało to wspomniane wcześniej – nie trzeba wykonywać standardowej formy zaproszenia. Szczególnie jeśli chce się zaskoczyć gości i stworzyć coś całkowicie nietypowe. Jednym z ciekawszych sposobów jest wykonanie papierowego lizaka. W tym przypadku potrzebny jest patyczek, kartki papieru, klej, dodatkowe ozdoby, ewentualnie kosteczki lub taśma piankowa (do stworzenia efektu 3D). Wykonanie jest banalnie proste! Wystarczy wyciąć z wybranych papierów okręgi. Większe posłużą za bazę, mniejsze za dodatki. Drewniany patyczek zakleja się stworzoną bazą, na którą dodatkowo przykleja się ozdoby. W tym przypadku treść zaproszenia umiejscowiona jest z tyłu, dlatego warto nie szaleć i nie przesadzać z długością. Z powodu małej ilości miejsca lepiej ująć tylko najważniejsze informacje. Dodatkowo można zawiązać wstążeczkę, żeby nadać pracy większego uroku. Starannie wykonane zaproszenia w formie lizaka na pewno spodobają się każdemu – szczególnie dzieciom. Aby dodatkowo zaskoczyć gości można przód lizaka ozdobić w całkiem inny sposób – wykorzystując do tego zdjęcie pociechy. Dzięki temu powstaną zaproszenia na roczek ze zdjęciem – efekt zaskoczenia murowany.

Czy zaproszenia na chrzest muszą różnić się od urodzinowych?

W przypadku zaproszeń urodzinowych jest większe pole manewru. Można wybrać żywe kolory, prace mogą być bardzo wesołe. W końcu urodziny to niezwykle radosny i kolory dzień – ciasta, ciasteczka, duża ilość prezentów, balony. W tym przypadku warto zaszaleć. Zaproszenia na chrzest ręcznie robione powinny być bardziej stonowane. W tym przypadku warto używać eleganckich papierów, które mają neutralne i delikatne kolory. Chrzest jest dość ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny, dlatego zasługuje na szacunek. Oczywiście zaproszenia na chrzciny nie muszą być wykonane w formie nudnych białych prac, które nie będą niczym ozdobione. Warto korzystać z bieli, ale można ją przełamać dodają inne kolory. Dość popularne jest wykorzystanie odcieni szarości, a także pastelowych kolorów. Dodatki (sznureczek, wstążeczka, kryształki) są jak najbardziej mile widziane. Ważne by były delikatne i nie przytłaczały samego zaproszenia. Dość często rodzice decydują się na wykonanie zaproszenia na chrzest ze zdjęciem dziecka. Takie posunięcie sprawia, że zaproszenie staje się niezwykle osobiste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześćdziesiąt jeden − pięćdziesiąt pięć =